EAM چیست

نرم‌افزار EAM چیست؟

واژه EAM سرواژه Enterprise Asset Managemet به معنای نرم‌افزار مدیریت دارایی‌های فیزیکی یا نرم‌افزار مدیریت دارایی‌های سرمایه‌ای است. نرم‌افزار EAM مدیریت دارایی‌های فیزیکی یک کسب‌وکار را در طی چرخه‌ عمر دارایی‌های فیزیکی، از مراحل طراحی، تدارکات و نصب گرفته تا بهره‌برداری، نگهداشت، اسقاط و جایگزینی، امکان‌پذیر می‌سازد. به عبارت ساده‌تر، این نرم‌افزار به شما کمک می‌کند تمام دارایی‌های فیزیکی را که کسب‌و‌کارتان با آنها به فعالیت می‌پردازد را مدیریت کنید و از سرمایه‌های خود مراقبت کنید.

ویژگی‌های یک نرم‌افزار مدیریت دارایی‌های فیزیکی (EAM) به زبان ساده

مدیریت چرخه‌عمر تجهیزات

نرم‌افزار EAM تمام اطلاعات و مستندات دارایی‌های فیزیکی شما را یکجا برای شما نگه می‌دارد. بنابراین فارغ از این که تجهیز در چه مرحله‌ای از چرخه عمر خود باشد، همیشه فورا به همه اطلاعات مربوط به آن دسترسی دارید.

مدیریت دستور کار

با استفاده از نرم‌افزار EAM می‌توانید به محض تشخیص ایراد در تجهیزات، آن‌های را با دستورهای کار به متخصصین مربوطه ارجاع دهید. دستور کارهای برنامه‌ریزی شده ایجاد کنید، به پرسنل و پیمانکاران خود ارجاع دهید و آنها را تا مرحله تکمیل، پیگیری و مدیریت کنید.

مدیریت مواد و قطعات یدکی لازم برای نگهداری، تعمیرات و بهره‌برداری

نرم‌افزار مدیریت دارایی‌های فیزیکی به شما کمک می‌کند با پایش مصرف و تقاضای مصرف مواد و قطعات یدکی لازم، هزینه‌ها را مدیریت کرده و برنامه‌ریزی دقیق‌تری داشته باشید.

مدیریت نیروی کار

با نرم‌افزار مدیریت دارایی‌های سرمایه‌ای می‌توانید پرسنل و پیمانکاران نگهداری و تعمیرات خود را با جزئیات کامل شامل مراحل ارزیابی، آموزش، صدور گواهی و ارجاع کار، مدیریت کنید.

مدیریت قراردادها

نرم‌افزار EAM به شما امکان می‌دهد قراردادهای نگهداری و تعمیرات را به صورت کامل و با تمام جزئیات مدیریت کنید.

مدیریت مالی

مدیریت مالی.